Główną dobrą cechą kitesurfingu jest to, że nie wymagany jest skomplikowany sprzęt

Kitesurfing to coraz bardziej popularny na terenie Polski sport wodny,  będący odmianą surfingu. Jest połączeniem windsurfingu i snowboardu a także co, nieprawdopodobnie ważne, zwłaszcza dla polskich kitesurferów, można go uprawiać zarówno w akwenach morskich, jak i zbiornikach słodkowodnych.

Jednak tak jak prawie każdy sport, także i szczecin kitesurfing, wymaga odpowiedniego ekwipunku. Co będzie zatem przydatne, kiedy wybierzemy Międzyzdroje kitesurfing?

1. Deska z niedużą wypornością, o dł. zazwyczaj od jednego do 2 metrów. Mogą mieć różnorodne kształty a także masę. Ich wybór zależny jest od osobistych preferencji kitesurfera.

2. Latawiec (Kite), który wytwarza napęd i może posiadać nawet do dwudziestu metrów kwadratowych powierzchni. Wykonuje się je, tożsamo jak deski w kilku wariantach a także dobiera adekwatnie do budowy oraz wysportowania kitesurfera.

3. Drążek sterowniczy (Bar), lekki który składa się z 4 albo 5 linek o długości od 25 do 27 m, taśmy Depowera odpowiedzialnej za regulacje siły , a dodatkowo pętli , która mocuje drążek sterowniczy do trapezu (tzw. Chicken Loop).

Koszt nowego zestawu to mniej więcej od 3 do czterch tysięcy zł albo połowę z tego za sprzęt używany. Zaopatrzeć się w nie można w kitesurfing sklep szczecin.Nieistotne na którą opcje się namyślimy. Istotne jest, że tak wyposażeni będziemy mogli wybrać się spokojnie na kurs kitesurfing Świnoujście.