Ściągając dane przy pomocy sieci torrent

Pobieranie plików przez torrenty, nadal jest stosunkowo powszechnym sposobem pozyskiwania danych. Przy pomocy torrentów istnieje możliwość pobierać w zasadzie wszystko – games, dokumenty, poradniki, zdjęcia itp. Co więcej, torrenty umożliwiają nie tylko pobieranie, lecz również wysyłanie innym, połączonym z nami użytkownikom określonych plików. Wszystko działa w oparciu o sieć zatem – przynajmniej w teorii – wszystko musi pracować bezproblemowo.

Niestety pobieranie przy pomocy torrentów posiada także swoje mankamenty. Zalicza się do nich między innymi fakt, że ściągając dane tą metodą trzeba pogodzić się z stosunkowo słabszą prędkością pobierania. Ściągając dane za pomocą sieci torrent, tak de facto jesteśmy zdani na łaskę komputerów które wysyłają nam dane. Im jest ich więcej tym szybciej pobierzemy dane.

Problemem ma możliwość być także jakość ściąganych przez torrenty filmów. Czemu? Chodzi o specyfikę pobierania a także zapisywania plików. Czasem pomimo sygnalizowania pobrania całego pliku, wychodzi na jaw że jego fragment wciąż nie jest w pełni ściągnięty. Przenosi się to na widoczne pikselowanie, które – przy nagrywaniu filmu np na nośniku DVD – może przynieść beznadziejne skutki.

Niemniej, torrenty to nadal bardzo popularny sposób na ściąganie danych. Dzięki nim, możemy ściągać pliki (takie jak np. aplikacje oraz gry) niejako w tle, nie ciekawiąc się zbytnio tym czy przypadkiem ściąganie nie zostało zatrzymane.

Tags: , ,