Firma taka uzyskując od właściciela firmy upoważnienie, załatwi za niego wszystkie sprawy formalne

Wielu mieszkańców polski decyduje się na otwarcie własnej działalności gospodarczej za granicą. Świadczy to jedynie o tym, że w innych krajach niestety ustroje prawne są bardziej korzystne dla przedsiębiorców. Problemem dla tych, którzy postanawiają to zrobić może być nieznajomość ustrojów prawnych oraz procedur panujących w innych państwach.

Jednym z najpopularniejszych ostatnio kierunków jest firma w Norwegii. Ten skandynawski kraj częstokroć prezentowany jest jako jedno z najbardziej przychylnych państw na całym starym kontynencie. Należy uczciwie potwierdzić, że Norwedzy na taką opinię sobie zasłużyli.

Co musi zrobić przedsiębiorca, który podjął decyzję otwarcia prywatnej norwegia firma. W pierwszej kolejności(jeśli nie zna norweskiego prawa) powinien udać się do firmy, która zajmuje się organizacją firm poza granicami kraju. Przedsiębiorstwo takie otrzymując od właściciela firmy upoważnienie, załatwi za niego wszystkie sprawy formalne związane z rejestracją działalności, rozliczenia, zorganizuje biuro, a w późniejszym czasie będzie pomagała opłacić a także obliczyć podatek w Norwegii.

Według nas warto przemyśleć otwarcie firma w norwegii. Trzeba natomiast pamiętać o tym, że każdy typ działalności posiada własną specyfikę i od niej zależne jest to, czy ten krok się opłaca.

Tags: , ,